5M1Kya hoşgeldiniz!


 
radyo dinleAnasayfaPortalliSSSAramaÜye ListesiKayıt OlKullanıcı GruplarıGiriş yapqwgqw

Paylaş | 
 

 MEZAR KABUL

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
OGUZZCN
Süper Kullanıcı
Süper Kullanıcı
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 53
Yaş : 26
Nerelisiniz : Manisa/Soma
Kayıt tarihi : 04/05/07

MesajKonu: MEZAR KABUL   C.tesi Mayıs 12, 2007 8:37 pm

PENTAGRAM BİYOGRAFİ

Pentagram'ın kurucu üyeleri Hakan Utangaç ve Cenk Ünnü'nün, müzik hayatına ilk başlangıçları, Kenan Bozoğlu'nun da aralarında bulunduğu bir üçlü olarak Bursa'da bir lise grubu kurdukları döneme raslar. 1984 yılında kurulan grubun adı, "THUNDERS" dır. 1986 yılına gelindiğinde ise, Cenk Ünnü ve Hakan Utangaç, PENTAGRAM adlı yeni bir oluşumla karşımıza çıkarlar... Pentagram'ın temellerinin atıldığı bu ilk dönemde, grupta, Hakan Utangaç gitarist ve vokalistliği, Cenk Ünnü ise bateristliği üstlenmekteydi. Pentagram'ın bu kuruluş aşamasında bas gitaristliği ise, ikilinin, "Kaan" adlı bir arkadaşları üstlenmişti. Tarihler 1987 yılını gösterdiğinde, Pentagram grubuna, bas gitarist olarak Tarkan GÖZÜBÜYÜK katıldı. Sonrasında ise; solo gitarda harika işler çıkaran Ümit YILBAR'ın katılımıyla Pentagram grubunun kadrosu şekillenmiş oldu...

Grup, ilk ciddi sahne deneyimini, İstanbul Moda’ da, bir düğün salonunda yaşadı. Buradaki konserde , yaklaşık 200 kişilik bir izleyici grubuna seslenildi. Sahneyi, vokalistliğini Gökhan SEMİZ'in (Vitamin grubu vokalisti) üstlendiği AC/DC tarzında müzik yapan bir grupla paylaşmışlardı. Pentagram'ın bu konserde , 5 tane şarkı çalması planlanmıştı. Ancak, henüz beşinci şarkıya gelinmeden, masalar, sandalyeler kırıldı. Türkiye ilk kez trash speed metal müzikle tanışıyordu.Bu coşku içinde düğün salonunda kırılmadık masa, sandalye vs. kalmadı. Konser bittikten sonra; Pentagram üyeleri, düğün salonundaki hasardan dolayı oluşan zararı da karşılamak zorunda kaldılar. Bu konser daha sonra, “Efsane Moda Konseri” olarak hafızalara kazındı. Bu konseri, Cenk ÜNNÜ şöyle anlatıyor:

O yıllarda şimdiki kadar rock - metal dinleyen insanlar çok çok azdı. Öyle 14 -15 kişi bir araya gelip beraber müzik dinlerdik, müzik yapmaya çalışırdık genellikle. Bakırköy tayfası, Avcılar tayfası gibi kodlamalar vardı. Üstümüze o zamana göre çok ters sayılacak şeyler giyerdik; bilekliklerimizi kendimiz hazırlardık Mercan'dan piramitler alıp. Çok laf yedik, tepki çektik. Öyle bir dönemdi, hatta kolsuz t-shirt giymenin bile homosexüellik sayıldığı yıllardı.Sonra Rambo çıktı da insanlar alıştılar buna, 1980'ler güzeldi ama Türkiye için zor yıllardı. Dünya' da da heavy metalin sıçrama yaptığı; enstrümanların kalitesinin arttığı heavy metalin en güzel günlerini yaşadığı dönemlerdi. Türkiye' de, devrim sonrası, yasakların olduğu; insanlara yapılan baskıların getirmiş olduğu stres ve zorlukları yaşadık bizler. Öyle bir nesil olarak yetiştik...

İlk konserimizi Moda'da verdik bir düğün salonunda. O zamanlar eski Vitamin grubunun solisti Gökhan vardı ( Allah rahmet eylesin trafik kazasında öldü...) İşte, onun vokal yaptığı şu an ismini hatırlayamadığım AC/DC tarzında Türkçe sözlü müzik yapan bir gruba konuk olduk. 5 parça çalıp inecektik ama biz daha 5. parçaya gelemeden birden her şey yıkıldı salonda. Sandalyeler, masalar her şey kırıldı. Türkiye'de verilen ilk speed metal konseriydi ve yaklaşık 150 -200 kişi koskoca düğün salonunu yıkmıştı. Daha sonra düğün salonun sahibi geldi "ne oluyor" filan dedi. Yine biz ödemek zorunda kaldık kırılanların masraflarını..."Bu dönemde, Pentagram, ilk albümlerini çıkarmak için çalışmalara başlamıştı. Açık Hava tiyatrosunda verdikleri konser sonrası, solo gitarist Ümit YILBAR, grupla yollarını ayırdı.Yeni bir solo gitarist arayışına giren grup, Ümit YILBAR’ dan boşalan yere, solo tekniği çok gelişmiş olan Murat NET’ i getirdi. Kadro tamamlandıktan sonra, albüm kayıtlarına başladılar. Albümün kayıt aşaması yaklaşık 10 ay sürdü. 1990 yılında, NEPA Müzik etiketiyle “PENTAGRAM” albümü, müzik piyasasındaki yerini aldı.Grup, yurtdışında da, adından söz ettirebilmeyi hedefliyordu; bu nedenle, albümdeki şarkıların tamamı İngilizce sözlüydü. Albümün kapak tasarımı ise; yarışma sonucu belirlenmişti. Yarışmaya katılan 120 adet kapak resminin arasından, Tunç ÖRER isimli katılımcının eseri olan bir suluboya çalışma, kapak resmi olarak seçilmişti. Albümde; "Intro (Wreck), Rotten Dogs, Mephistopheles, Metal Not Dead, Los Magandos, Asharoth, Bloody Gilliotine, Powerstage, Dimensions Of Death, Pentagram ve Deceptive Bells" şarkıları yer alıyordu. Özellikle, "Rotten Dogs ve Powerstage" şarkıları, hit oldu. Powerstage şarkısı, Pentagram severlere ithaf edilmişti ve kurulan fan kulübe “Powerstage” adı verilmişti.Albüm satışları çok iyi gitmeye başladı. İlk olarak 5.000 adet basılan albüme olan yoğun talepten dolayı, albümün ikinci basımı da yapıldı. Yaklaşık 30.000 adet satan albüm, metal müzik tarzında bir rekora imza atmıştı.

Grup, bu ilk albümle birlikte bir çok konsere çıktı. Bu konserler de çok başarılı geçiyordu. Konser kayıtlarından oluşan bir albüm çıkarma fikri oluştu ve çok geçmeden bu fikir, meyvasını da verdi. Konser kayıtlarından oluşan, “Live At The Trail” albümü yayınlandı. Bu albümde, vokalistliğe Bartu TOPBAŞ ve solo gitardan ayrılan Murat NET’ in yerine de, yine bu işte ustalaşmış bir isim olan Demir DEMİRKAN'ın geldiğini görüyoruz. Albüm kapağında, Pentagram logosunun altında dikenli teller ve Mosh işareti yapan Pentagram severlerin resmi vardı. Bu albümde ise; "Trail Blazer (Enstrümantal), Rotten Dogs, Peace Sells (Megadeth cover), Mephistopheles, Brain On The Wall (Los Magandos isimli şarkının devamı niteliğinde), Rotten Dogs (Kolombiya’da bir rock programının yayınında Pentagram anlatılıyor ve sonrasında Rotten Dogs çalıyor), Anarchy in the Uk (Sex Pistols cover), Powerstage" şarkıları yer alıyordu.

Pentagram, bir çok konser verdikten sonra, 1992 yılında NUCLEAR BLAST firması etiketiyle “TRAIL BLAZER” albümüyle müzik piyasasındaki yerini aldı. Grup, bu albümün hazırlıklarına başlamadan tekrar kadro değişikliğine gitti ve İsveç’ e giden Bartu TOPBAŞ’ ın yerine, vokalist olarak Ogün SANLISOY getirildi. İlk albümde olduğu gibi, bu albümde de şarkıların hepsi İngilizce sözlüydü.Bu albümle birlikte, grup kendi stillerini, müzik piyasasına iyice benimsetmeye başlamıştı. Albümün kapak tasarımı bu sefer daha sadeydi. Kartonette, sadece, alışılmış Pentagram logosu ve albüm ismi yer alıyordu. Albümde; "Secret Misilse, Living On Lies, Trail Blazer (Enstrümantal), Vita Es Morte, Fly Forever, Time Bomb, Over The Line, The Planet, Brain On The Wall, No One Wins The Fight, Vita Es Morte (Live) ve Powerstage (Live)" şarkıları yer alıyordu. Bu albümde işlenen genel tema, anti-militarizm; dünyadaki kötü gidişe ve savaşlara karşı isyan etme fikriydi. Yeni albümle birlikte, yine bir çok konsere çıktılar.

1995 yılında, Demir DEMİRKAN gruptan ayrılarak Amerika’ ya gitti. Sonrasında ise; vokalistliği yürüten Ogün SANLISOY, solo albüm çalışmaları yapmak istediği için gruptan ayrıldı. Vokale; Sawdust ve Cherooke gruplarında solistlik yapmakta olan Murat İLKAN getirildi. Bu sırada, 2 senelik bir ayrılığın ardından; Demir DEMİRKAN gruba geri döndü.

Pentagram, yeni bir albüm çıkartmak istiyordu ve bunun için Türkiye’ de faaliyet gösteren Raks Müzik firmasıyla iki adet albüm hazırlamak için anlaşma imzalandı. Raks Müzik stüdyosunda albüm hazırlıklarına başlandı. Hazırlanan albümün mix’ lerini Charles TURKMEN yaptı. Steve Smart isimli bir başka yapımcı ise; Avustralya’ da albümün son hazırlıklarını tamamladı. 1997 yılına geldiklerinde, yeni albümleri olan “ANATOLIA”piyasaya sürüldü. Albüm, 13 şarkıdan oluşuyordu ve grup; tarihinlerinde bir ilke imza atarak bu albümde 3 tane Türkçe sözlü şarkıya yer vermişti. Uzun süredir müzik piyasasının içinde olan grup, bu albümle satış rekorları kırdı. Bu albümde, kendi metal soundlarının üzerinde Anadolu ezgileri de göze çarpıyordu. Albümde; "1000 In The Eastland, Anatolia (İngilizce versiyon), Dark Is The Sunlight, Gündüz Gece (Aşık Veysel cover), Stand To Fall, Give Me Something To Kill The Pain, Welcome The End, Anatolia (Türkçe versiyon), On The Run, Time (Enstrümantal), Behind The Veil, Fall Of Hero ve Sonsuz" şarkıları yer alıyordu. Bu albümle birlikte, ilk kez Pentagram seyircisiyle tanışan Murat İLKAN, başarılı vokaliyle dikkat çekti ve kendini sevdirdi.

Albümün ardından grup, çeşitli konserlere çıktı. Bu konserlerden en çok ses getireni olan "Açık Hava Konseri" ni albüm haline getirdiler. 1999 yılında çıkan bu Live albümün adı; konserdeki coşkulu Pentagram fanlarının hep birlikte “Popçular Dışarı” diye bağırmalarıyla kendiliğinden oluşmuştu ve böylelikle albümün adı, “Popçular Dışarı” oldu. Bu albüm, Pentagram'ın söylemiyle, Türkiye'de 4. bir kuvvet haline gelen "medya" ya ithaf ediliyordu... Albümün kapağına da, bolluk ve bereketi simgeleyen "Bereket Tanrısı" heykelinin bir resmi konulmuştu. Bu live albümde; "Intro, Before The Veil, Behind The Veil, Welcome The End, No One Wins The Fight, G.S.T.K.P., Vita Es Morte, Gündüz Gece, Black Magic (Slayer cover), Rotten Dogs, 999 (Enstrümantal), 1000 In The Eastland ve Anatolia (Türkçe versiyon)" şarkıları yer alıyordu.

Bu albüm çıktıktan sonra, solo işler yapmak isteyen Demir DEMİRKAN gruptan ayrıldı. Demir Demirkan'ın ayrılmasıyla oluşan boşluğu, aynı zamanda grubun gitar teknisyenliğini de yapmakta olan Onur PAMUKÇU doldurdu.Bu kadroyla, değişik konserlere çıkan grup, 1999 yılında Kemancı Rock Bar’ da konser vermeyi planlamıştı; fakat konsere birkaç gün kala ülkemizin yaşadığı deprem felaketi nedeniyle konser iptal edildi. Bir süre duraklama dönemine giren grup, yaşanan deprem nedeniyle ülkemize gelen, içinde ABD Başkanı Bill CLINTON ve bir çok devlet başkanının bulunduğu bir seyirci topluluğuna karşı, 12 Kasım 1999’ da Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ nda “Gündüz Gece” parçasını çalarak, devlet başkanlarını, tabir-i câizse coşturmuştu.

Ancak, o günlerde, Pentagram adına olumlu sayılabilecek bu gelişmelerin yanısıra, Türkiye gündeminden kaynaklanan olumsuzluklar da yaşanmaktaydı. Yine o dönemlerde, ülke gündemini işgal eden , “Satanizm” olaylarından, "Pentagram" isminden ve toplumdaki önyargılardan dolayı en fazla etkilenen ve haksız suçlamalara hedef olan da, Pentagram grubu oldu...

Tam da bu sıralarda, EP çıkartmaya karar verildi. Askerlik görevlerini tamamlayan grup elemanları, 2000 yılında NOISE RECORD müzik şirketiyle 4 albümlük bir anlaşma imzaladı. Türkiye’ de çıkacak olan albümleri için ise; BÖCEK yapımı tercih ettiler. Grup, EP’ yi çıkartmak için hazırlıklara başladı. Çıkartacakları EP’ yi albüme dönüştürme fikri oluştu ve sonrasında ise 2 albüm çıkarmak istediler. Bu albümlerden biri Türkçe sözlü, diğeri ise; İngilizce sözlü olacaktı. Bu arada gruba, Metin TÜRKCAN katıldı. 2000 yılında prodüktör Charles TURKMEN’ le birlikte albüm hazırlıklarına başlandı. Albümün kayıtları Yunanistan’ da bulunan Sierra Studios’ ta yapılırken; bir yandan da albüm, İstanbul’ da bulunan grubun kendi stüdyosunda son şeklini alıyordu. 2001 yılının sonlarına doğru “UNSPOKEN” isimli yeni albümleri müzik piyasasındaki yerini aldı. Yurt dışına da gönderilecek olan bu albüm için, ilk albümden bu yana, grubun adı olan Pentagram üzerinde de çeşitli değişiklikler yapıldı. Çünkü, yurt dışında da aynı isimli bir grup vardı ve bundan dolayı, bir karışıklığın oluşmasına meydan vermemek için, önce, grubun ismi "The Pentagram" olarak değiştirildi, ancak daha sonra bu yeterli görülmeyip, sadece yurtdışında kullanılmak üzere, “Mezarkabul” adı seçildi. Bundan sonra, Türkiye’ de Pentagram, yurt dışında ise; Mezarkabul adıyla yer anılacaklardı... Albüm; "We Come From Now Here, In Esir Like An Eagle, Unspoken, Lions In A Cage, For The One Unchancing, Mezarkabul (Enstrümantal), Take My Time, Pain, Puratu, This Too Will Pass ve For Those Who Died Alone (Enstrümantal)" şarkılarından oluşuyordu. 2002 yılında ise, daha önceden karar verdikleri Türkçe sözlü albüm, BÖCEK yapımla “BİR” adı altında albüm raflarındaki yerini aldı. Albümde; "Tigris (Enstrümantal), Bir, Şeytan Bunun Neresinde, Bu Alemi Gören Sensin (Aşık Veysel Cover), Mezarkabul (Enstrümantal), Sır, Kam (enstrümantal), Ölümlü ve F.T.W.D.A. (Enstrümantal)" şarkıları yer alıyordu. Tamamen Türkçe sözlü olan bu albümle birlikte, grup yine bir ilke imza attı. Yeni albümle birlikte çeşitli konserlere ve televizyon programlarına çıkan grup, bir süre sonra derin bir sessizliğe girerek, Pentagram fanlarını üzdü. Piyasada ve Pentagram severler arasında, "grup dağıldı" diye çeşitli söylentiler yayılıyordu. Grup üyelerinin hiçbirinden net bir açıklama da gelmediği için bir çok fan, grubun dağıldığını düşünüyordu.

Grup elemanları bu arada farklı işlerle yaşamlarını devam ettiriyorlardı.Cenk ÜNNÜ, kendisine ait olan Pena Müzik Evi’ ni işletiyordu. Hakan UTANGAÇ, piyasadaki pek çok müzisyenin video klip yönetmenliğini üstleniyor, grafik tasarımla ilgileniyor; diğer üç elemansa, müzik piyasasında kişisel çalışmalarıyla yollarına devam ediyorlardı. Tarkan GÖZÜBÜYÜK, prodüktör olarak; Murat İLKAN, Cem KÖKSAL’ a vokalist olarak ve Metin TÜRKCAN ise; hem Şebnem FERAH’ ın, hem de Ogün SANLISOY’ un solo gitaristliğini üstlenerek müzik piyasasındaydılar.Grup adına ise bir gelişme göze çarpmıyor ve haddinden fazla uzun süren bu sessizlik, Pentagram fanlarını iyice üzüyordu...

Pentagram bu suskunluğunu, geçtiğimiz günlerde bozdu, müjdeli bir haber, Pentagram fanlarını sevince ve heyecana boğdu!! Bu haber, 2006 yılının sonlarına doğru, Kasım ve Aralık aylarında verilmesi planlanan üç konser için, Pentagram'ın, tekrar stüdyoya kapanarak provalara başladığı şeklindeydi. En şaşırtıcı gelişme ise, eski bir Pentagram üyesi olan Demir DEMİRKAN'ın, yeniden gruba dahil olması ve provalara da diğer üyelerle birlikte katılması haberiydi. Pentagram'ın, bu konserlerden gelecek tepkilere göre yeni bir albüm çıkarma fikrine sıcak bakacağı ümidi de şu sıralar bütün Pentagram severlerin heyecanını ve merakını artıran bir etken... Pentagram fanlarının tek isteği, yaşanılan bunca zorluğun sonrasında hakkettikleri başarıyı yakalayan Pentagram'ın, uluslararası müzik platformunda da adını kabul ettirmesi...Şüphesiz ki, bu köklü ve başarılı Pentagram tarihine yakışan da budur.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://5m1k.icelim.biz
OGUZZCN
Süper Kullanıcı
Süper Kullanıcı
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 53
Yaş : 26
Nerelisiniz : Manisa/Soma
Kayıt tarihi : 04/05/07

MesajKonu: Geri: MEZAR KABUL   C.tesi Mayıs 12, 2007 8:38 pm

ALBÜMLER

PENTAGRAMTRAIL BLAZERSECRET MISSILE

I tell it sarrow that Europe is erased from
The world map within the nucler explotions that
Still goes on at the remaining parts of Asia
Shows that milions of people will die world health
Organization is insufficient and the United Nations
Organization can't take the control to stop the war
Clouds of nuclear remnants and acid are still
Raining by that destroying forests and all living
Beings the human race is vanishing and the same
Is the world... god save us ... please...

There is no reason to live alife in this century
People dig eachothers graves peace disappears from coast to coast
Traces of nuclear remain will lead the way to our racers dissolution

send in course to end it all
Locked to it's target secret missile
Send in course
Secret missile

No escape the crime's epidemic all will and with a big explotion
Disarmamed fakes everyone soon we will end up dead
Annihilated is the embrio prematurial death of a week existence
Technologital shelter saver a few from this mess

Chorus

Becomes primitive and mentally moulded soon urged by brutal instnct
Misantropy end vengeance a cause by this war that've been
If this beings have a change to live they'll live in artificialition
The trenches are full with corpses cheated innocent bodies lie

Chorus

Mangled organs in minefields the battle was to die
The vanishing of our planet, you may hear the cries
With those insatiables leading us we won't die by our wanted fate
Surreptitious suspicious plans destroyed my life in hate

Chorus

Warpain, explotions, suffer and death

I turned my face and looked back to mother earth in sorrow
Said it was a mistake to start a war there'll be nothing left tomorrow
There was no reason to live a life in this century
People dug eachothers graves now my souls in a fury

Chorus

LIVIN ON LIES

Right is the search for the wrong
Which's the real
It's all for the mind
But you live for the feel

Nothingness is the meaning of life
There's no you and no us
Look deep in the mirror
You'll see it in your eyes

Chorus

Dream the same thing everynight
Hear the darkness over loud
No more silence,never free
Will things be better, I can not see

Within the rightside
Within the wrongside
You know the life is true
When there's nothing left to say
The truth will chalange you

You're living on lies!
Wrong is to cry for the
Vision of time
Urless we handle
Then who'll stop the crime

Nothingness is the meaning of life
When your hopes fade away
Trapped in this nightmare
You can't break away

Chorus

Right is to know what you
Choose for your life
It's all for the dream
And the dream is the life

Everything is the meaning of life
Unless you close your eyes
You'de not sale for any price
Make no compromise

Dream something different tonight
Play this music over loud
See you'll need no surgery
More things better,you will see

Within the rightside
Within the wrongside
You know the life is true
When there's nothing left to say
The truth will chalange you

TRAIL BLAZER

VITA ES MORTE

That the man lives in fear
The future seems not so clear
Only one press on the button
Eternal life is what'll share
The feeling of lise gets so boring
Like a hell it s torturing
Tell me one good reason before
I decide to end my living
Their systems seems to be suffering
A fuckin reality based on fear
Oppressing people to obey
The only way to stop you feel real

Lick of death tastes yoy
Kiss of hell takes you away
Through the lights of eden

Light of god warns you
The fear of death leaves you
To raise your soul to heaven

Vita es morte morte es vite
No difference the way is one
Life is death death is life
Die live and born

There's no grohnd for contribution
Their political pollution
Never listen to what they say cause
They're leading us to a mortal solution

Thousands of people starving
Many other rich junk feeding
It s not my way of living
Always takin never giving

FLY FOREVER

From the vision of the pain
Troygt the corners of the wood
Times you lived your life

Bleddin from it's vains of nails
Lived the pain that never ends
The tree of death

Since you were from the dirth
And raised too high
Of what life is worth

When you ease your brain
See your dreams over
Fence your eager to fly forever

Reaching trough the gun
Role the trigger run
That's no reason to fly
Forever fly

Few minutes of fallin drops
To dry the streams of your blood
You leave your god

As the mountain on which I close my eyes
To embrace the future of my last

Chorus

TIME BOMB

You're lost in the middle
Fellin so hopeless and searching for restless peace
Runnin,runnin,you go insane at all
Realize you'll never find again,I know

You know I'm the reason you cry
You fear is what makes me stand
The world is turnin to a time bomb
You're chained and you don't understand

TIME BOMB, TIME BOMB

No one will ever win the game of war
You look,but never see the other side of wall
The world is helpless in the race against the time
And time is foolin all the man kind ever more

Chorus

Pain,Sorrow,don't you feel? Cries fear,don't you hear?... No!!!
Darkness comin down alone
You can't deny it
Warpain covering the world
You can't clean it
Roses fall down from the guns
I can't believe it
Now I see your ugly face
But I can't stand it

OVER THE LINE

You realize your future
Children gone insane
Devil never ending pain

You'll never be immortal
Of never be unborn
I'm the one to send you alone
Over, over the line

Nightmares full of fear
One touch, you disappear
Diggin your own grave,
Do you think you're brave?

I rule you blind
I read your mind
I can hear you cry,when your fly!
Over, Over the line

You better pray before you die!
Flying in your dreams
Pleasure into lies
Sex no satisfachion
Terror in your eyes

A soul will never rest
Closer to his death
You're ready for your last walk alone!
Over, Over the line

THE PLANET

- Attention Nr. 75 your mission is to geeet close the planet and try to connect
- Go it
- Platform 5,gate 29 get ready to fly - Got it
- Countdown to exit: 10.9.8.7.6.5.4.3.2...1.0
- Hello base this is Nr. 75 an we just aaarrived the land
We wanna get some information before we start to land
- Ok.'75 this is Captain Zenix...We justtt recieved the information
There's life present on the land and now we know that this strange
place's called EARTH
- You said there's life down there,is ittt right harmonize?
People of this planet,is there favious in their eye?
- Hold on '75 wait on the line.This peoppple dosen't seem so friendly
No act unlles you get a sing.It's dangerous,This people're full of hate
- Listen base, I found a cahnnel of a huuuman radio station
I'm waitin for the last order,and ready for communications
- This command I do in sorrow;Just breakkk off all connections
All units,turn back to base.Last order,we leave this planet of death

HOLIDAYS IN THE SUN

BRAIN ON THE WALL

- Uffff...
- I'm getting bored
- Hmmmmm...
- I'm hunery
- I need a human Brain
- Bea little patiend,he'll come in a feww minutes
- .................Brain
- ???????
- Hmmmmmm
- Here he comes
- Gooooooooo!!!

Your brains are fat your ideas are flat
I look inside your mind and see it's black
You're killin the people by your wicket thoughts
And I really wish I could see

Brain,brain on the wall
Brain,brain on the wall

You think you'll be a part of my history
But you can't be a part of my shit
You're having fun while the other people cry
And I really want your

Chorus-Solo-Chorus

NO ONE WINS THE FIGHT

When the night is gettin' closer, darkness comin' down
Dreams turn into nightmares, your body leaves the ground
Cryin' for mercy but people around you are blind
You loose your mind

Welcome to my termination, I'm the voice of war
No one cares about but I open my door
Future will be your decition
When you'll just do what I order

Kill! Fire! Destroy! Do just what I say
Deff! Blind! Obey! And never, never say no!

You're suffering your pride
No one wins the fight

Don't you ever think about it, what've done to you
If you can not fight,against, you'll watch them killin' you
You've born for nothing, you can't even choose your side
Which way is left, which way is right

Close my friend & feel me breath
Forget that fucking tools
fucking lies & fucking sights &
fucked up fucking rules
Tired of this circulation, years & you'll search the reason

Kill! Fire! Destroy! Do just what I say
Deff! Blind! Obey! And never say no!

Devil in your mind,Dishumanized
You're suffering your pride
No one wins the fight!

You hear but never understand.You look but never see
Hatered blinded your eyes forever...Sun will take this light
And stars will fall down from the sky...When the dark ages begin,
You'll open your eyes and turn back to me
Then I'll give you the peace


En son tarafından C.tesi Mayıs 12, 2007 8:56 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://5m1k.icelim.biz
OGUZZCN
Süper Kullanıcı
Süper Kullanıcı
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 53
Yaş : 26
Nerelisiniz : Manisa/Soma
Kayıt tarihi : 04/05/07

MesajKonu: Geri: MEZAR KABUL   C.tesi Mayıs 12, 2007 8:56 pm

ANATOLIAANATOLIA

Won't you believe in the darkness I'm mournin
Blaze in the night is the sign of the warnin
You don't remember the pride you believed in
Now you're to reap the reward for deceivin

Won't you leave me alone in silence
I've been greevin for all this violence
Rain is my sorrow,wind is my sadness
Can't you see me with all your blindness

Anatolia, Anatolia
We were only receivin but we always believin
Anatolia, Anatolia
May be we'll change and always will save
And promise to never leave

Can you believe in the grief of a mourner
Blood in my veins feeds the seeds of a slaughter

Won't you leave me alone in silence
I've been greevin for all this violence
Rain is my sorrow,wind is my sadness
Can't you see me with all your blindness

Anatolia, Anatolia
We were only receivin but we always believin
Anatolia, Anatolia
May be we'll change and always will save
And promise to never leave

1000 IN THE EASTLAND

Cold in the night my mind is freezin
Why do they fool me how disgracin
Mmeaningless war, no one can leave it
Why do they live on people bleedin

Hiding this truth, we kill the peace, man
Pray for these thousands in the eastland

Lie on the ground, I'll still be thinkin
How they accept this life in true sin
Unreal is the peace, that we still believe in
İ hear this sound of madness growin

Fighting with hatred feeds the rich men
Pray for these thousands in the eastland


DARK IS THE SUNLIGHT

Why revelations?, Why earth corruptions
Why salvations?, Why eliminations
Side by side, day by day
Search for the reason
Light by light, Islay my mind
There is no solution

Dark is the sunlight, we cast the right together
Dark is the sunlight, or I'm blind forever
Dark is the sunlight, we spent the light together
Dark is the sunlight, or I'm blind forever

Why unification?, Why segriation ?
Why communication?, Why termination ?
Goin side by side, day by day
Search for the reason
Light by light, I slay my mind
There's no solution

Dark is the sunlight, we cast the right together
Dark is the sunlight, or I'm blind forever
Dark is the sunlight, we spent the light together
Dark is the sunlight, or I'm blind forever

GüNDüZ GECE
Söz: Aşık Veysel

Uzun ince bir yoldayım
Gidiyorum gündüz gece
Bilmiyorum ne haldeyim
Gidiyorum gündüz gece

Dünyaya geldiğim anda
Yürüdüm aynı zamanda
İki kapılı bir handa
Gidiyorum gündüz gece

STAND TO FALL

Embraced many as friends
Devoted to beauties
Nothing I found that I seek
All I want, land gives me
Carries me on it's back
Waits for me with open arms

Take my hand and follow me
I'll take you to a different world
Pleasure holds the pain inside
Where we exist but deny

Here we stand to fall
Here we stand to fall, again

Skies are nothing but air
From the land I get a prayer
Oh ,where would I sleep but the land

Take my hand and follow me
I'll take you to a different world
Pleasure holds the pain inside
Where we exist but deny

Here we stand to fall
Here we stand to fall, again

GIVE ME SOMETHING TO KILL THE PAIN

Dry me bleedin eyes, internally
I'm longin for my distant sanity
Here I'm all alone and still faithfully
Holdin on my private misery

Why must we live
In this drain that we hate
Life is hell for the dreamer
Who's seeking this shade

Give Me Something To Kill The Pain
There is no tomorrow and no today
My soul is not for eternity
And I know I will fade away, In memories

Cold and crystalized, the world around me
As the daylight brings insanity
I turn my face regretfully
How I act is always away
From how it has to be

Why must we live
In this drain that we hate
Life is hell for the dreamer
Who's seeking this shade

Give Me Something To Kill The Pain
There is no tomorrow and no today
My soul is not for eternity
And I know I will fade away, In memories

WELCOME THE END
I, hallow the man who knows the reason
I, hold on to life without religion
Poor man to ask questions again
Why play the game, who can explain
Boring the life, Don't you feel the same

Suicide, again and again
Suicide, for me just the same
Suicide, again and again
Suicide, freed from the chains

I, dark clouds above in every reason
Poor minds to breed answers again
Still drive the game, You can't explain
Longin for death, I'm not insane

Suicide, again and again
Suicide, for me just the same
Suicide, again and again
Suicide, freed from the chains

All hope is gone, no one to blame
End of the game, why try explain
Welcome the end, Don't fear the pain

Suicide, again and again
Suicide, for me just the same
Suicide, again and again
Suicide, freed from the chains

ANATOLIA

Sonsuz karanlık bu yaslı günümde
Yad insanoğlu bu durmaz sözünde
Nerden bilinmez bu kin gözlerinde
Yansır bu korkum sararmıs yüzümde
Halim bilmez, derdim sormaz
Zor anımda, sahip çıkmaz
Böyle sansız mertlik olmaz
Bu ihanet cezasız kalmaz

Anatolia, Anatolia
Sevgim seninle bu zor günlerinde
Anatolia, Anatolia
Kalemi kır cezamı kes onurumu geri ver

Be hey anla derdim bu son çığlığımda
Yorgun bu toprak ölüm cok yakında

Doğduğun yer, bu eski dünya
Doyduğun yer, bu yaşlı dünya
Bir gün gelmiş, gülmez olmuş
İsmi artık anılmaz olmuş

Anatolia, Anatolia
Sevgim seninle bu zor günlerinde
Anatolia, Anatolia
Kalemi kır cezamı kes onurumu geri ver

ON THE RUN

Here I am, standin' tall
With my shield down under the sun
Heat of the life, burns my heart
Where have I come, what have I done
Chain me down, if you can
Feel like river, tears down it's bend

On the run I'm still on the run
On the run from what I become
Terrified, of my fears
Visions I made up my mind
All alone, by my will
Sentenced my self to hide inside
Let me out, if you can
Or the world has come to an end

On the run I'm still on the run
On the run from what I become
On the run I'm still on the run
Run like hell till I drop dead down

TIME (Ins.)


BEHIND THE VEIL

Secret shadows behind the veil
What you see'll be shinin through
Before the darkness I've seen
The light around you
If you want I'll be there
Before and ever, I read your soul
You can't be lying all this years
You don't remember
And always keep the silence
Light in the shadows has words to say

I see the life is over sold
Therefore I need someone true
I was in depth to you
Black shadows life behind the veil
Who dares to change the life someday
All you need is sometime

They told you to work things over
That you never feel, You belong
I gotta make you see,
You can do it just your way
Freedom will bring another day

I see the life is over sold
Therefore I need someone true
I was in depth to you
Black shadows, life behind the veil
Who dares to change the life someday
All you need is sometime

Now you deny Human for sale
Go, Better break these chains
Never live your life in chase
Black shadows life behind the veil
Who dares to change the life someday
All you need is time

FALL OF A HERO

All in all, Can't take no more
My back's against the wall
All the things I had come fallin down
Crushin down the wall
I left a cryin angel undone
For a fistful of hopes
Still remembers my cold love
Every time she moans

My heart is ripped out,
Chained on my boots
Look deep inside mey soul with pain,
Witness the fall of a hero
I lived the fall and I tasted all
Witness the fall of a hero
Don't wanna live anymore

With my barehands, I tried, I won,
The fight against the sand
When the clock turns around
For me give father
For I fucked up again
Tell me where the magic's gone,
Where is the power of mind
Dreams make the future
But the past never lies

My pride is pulled down,
It's a good cause for a laugh
Look deep inside my soul with pain,
Witness the fall of a hero
I lived the fall and I tasted all
Witness the fall of a hero
Don't wanna live anymore

SONSUZLUK

Sanırsın, daglarda yol olmaz
Usanırsın, kalbinde güc kalmaz
Uzanırsın, uyursun, yarın olmaz

Zor gunlerin ardında huzur olmaz ki
Her zaman umutlar yon bulmaz
Yarın olsa da, beklenen gun olmaz

Sözlerim gercektir, yüregim kardestir
Her zaman
Umudum sonsuzdur, uğrasım bitmez
Hicbir zaman

Geliyor geciyor hayat, dönüyor durmuyor dünya
Geliyor geciyor zaman, dönüyor durmuyor dünya

Sanırsın yalnızlık tek dostun
Aldanırsın, kacmakla bitmiyor
Hicbir zaman, Yalnızlıgın

Sözlerim gercektir, yüregim kardestir her zaman
Umudum sonsuzdur, uğrasım bitmez hicbir zaman

Geliyor, geciyor hayat, dönüyor durmuyor dünya
Geliyor geciyor zaman, dönüyor durmuyor dünya
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://5m1k.icelim.biz
OGUZZCN
Süper Kullanıcı
Süper Kullanıcı
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 53
Yaş : 26
Nerelisiniz : Manisa/Soma
Kayıt tarihi : 04/05/07

MesajKonu: Geri: MEZAR KABUL   C.tesi Mayıs 12, 2007 9:08 pm

POPÇULAR DIŞARI
UNSPOKEN
WE COME FROM NOWHERE

Welcome to the strange place called "right here and now"
It's magic, a mistery that no one knows why and how
The truth is plain and simple but can not be divulged
And every word that´s spoken here is no more than a lie
So try to hear and try to see the truth behind these lies
With the ears of your ears and the eyes of your eyes ...

IN ESİR LIKE AN EAGLE

Long is the night you sleep with dreams of desperation
Poor is the mind you have when used in calculation
And worse the life you’ll get when cheated by desires
It’s hard to leave your chains of shining gold and artful diamonds

I’ve seen this child inside you,
Hiding and fearing the cold
I feel your pain inside me
And bring you cure from the old

No mind no devotion In life no possession
Inside no religion Like a lion in the jungle
Now is the only time, here is the only place
Meant to be flying in esir like an eagle

Strong is the armour that you’ve built to save you from your past
And cool is the mask you wear that serves you to fulfil your lust
But know the games you play are made of lies and false illusions
You better leave them now ’cause all will turn to dust in your hands

I’ve seen this child inside you,
Hiding and fearing the cold
I feel your pain inside me
And bring you cure from the old

No mind no devotion In life no possession
Inside no religion Like a lion in the jungle
Now is the only time, here is the only place
Meant to be flying in esir like an eagle

UNSPOKEN

There’s nothing to do
There’s only to be
There’s nothing to show
There’s only to see

Now here, nowhere
The truth is unspoken

You are alone
You’ve got something to prove
You are alone
You’ve got something to lose

Now here, nowhere
The truth is unspoken

There’s nothing to do
There’s only to be
There’s nothing to lose
There’s only to feel
All one, alone
The truth is unspoken


LIONS IN A CAGE

Wish that I had been born long before
My brother’s got me up against the wall
Of my siblings I’m the lucky one
Left alive here where there is no sun
I was put here AT the age of four
Fifty odd years spent behind a door
One more day and I will be The king
People will believe it, They’ll believe in anything

See the lions in THE cage, See the victims of the rage
Lions, lions in a cage, fifty years behind a wall
Lions, lions in a cage, see those lions in The cage

Thirteen yards of dusty dungeon floor
Is the longest path I’ve walked before
They took me out into the glaring sun
And still they tell me I’m the lucky one
Single out the weak link in the chain
A generation damaged in the brain
I’ll lift my head up high and see the sun
And then when it’s my turn, I’ll make sure that I spare no one

See the lions in The cage, See the victims of the rage
Lions, lions in a cage, fifty years behind a wall
Lions, lions in a cage, see those lions in The cage

Whose hands are these? They reach in and take my own life
with my hands... But I’ve killed my brothers, too. When I had to.
I have no doubt. I have no soul. Whose hands are these?
Who took away the light? Who has the right? Who gives a damn!
"Do what you will" shall be the whole of the law!

FOR THE ONE UNCHANGING

In the lights of Eden, it’s me you’re feeling
In the cold December, still it’s me you’ll face
In all the lies I’ve told you, it’s truth you shall find
In all the names I’ve given you, it’s me you’ll understand

Now the waiting is over and it’s vain to deny
Be relieved from desires, be awake, Open your eyes

Time is flowing and the world is turning
Words now spoken for the one unchanging
In all the pain I’ve shown you, there’s hope you shall see
With all the fear I’ve given you, it’s love you’ll understand

Now the waiting is over and it’s vain to deny
Be relieved from desires, wake up! Open your sleepless eyes

Dark thoughts in your mind will bring you tears
Like the dark clouds in the sky bringing rain
Anger in your heart will make your fears grow
Like the thunder in the sky screams In pain

MEZARKABUL (Ins.)

TAKE MY TIME

Poor victims of delusion
poor minds to question who we are
Or amplified ignorance
prayers to be saved from the dark
I’ve built the walls around me, now I’m to be alone inside
It’s no complaint at all, I take my time
And life goes on and on with no decision

Craven souls of desperation
breed lies to trust in who we are
Or mindless gaze of the ape man
reflecting what’s been automized
I view a little sky here, and trying not to lose it all
Content with my own, I take my time
And life goes on and on with no decision

I know the world is confusing, I need some time to be alone
And everything I fear losing, Tortures my soul all along
Isolation, isolation... blazing my trail

Right here waiting in silence
No place to run too dark to see
Lies of the past AND dreams of the future
Are not enough here to define me
Isolation, isolation... drives me insane

I’ve built the walls around me, now I’m to be alone inside
It’s no complaint at all, I take my time
And life goes on and on with no decision

PAIN

Eyes on this flesh the windows of my soul
From these I look inside and see it all
Thorns in my heart and needles in my brain
Is pain infectious or is it from the core
My fate is hiding in the dark
Or it’s my mind that steals the light

Heavy conscience on my shoulder
i Can’t hold on any longer
Cold ice now
Darkness, kill my pain

I asked my father why he passed me by
He said I’m always here and watching you
Don’t be afraid when you have lost your way
Follow the signs and they’ll be leading you
Why do I fear to leave the lie
When time has come to say goodbye

Heavy conscience on my shoulder
i Can’t hold on any longer
Cold ice now
Darkness, kill my pain

"WE ARE THE ANCIENT SAGES, FOR WHOM THE SIGN IS SHOWN
FORGOTTEN ONES FROM THE REALM OF THE UNKNOWN
WITHOUT A NAME OR TRACE, IN DEATH WE SANK
AND IN THE BOOK OF TIME OUR NAMES ARE BLANK"

PURATU

Out from the mountain, To reach the ocean
I need no reason, Only the motion
Flow into nowhere And wash away the lies

I’ve no fear of losing
What you see is not mine
For I leave no footprints
On the sands of time

I only witness And trust in my own source
Like all rivers do, Running the course
Bleeding in deeper To reach the lowest ground

I’ve no fear of losing
What you see is not mine
For I leave no footprints
On the sands of time

Out from the mountain, Reaching the ocean
Know that you’ll meet me From all directions
As the final curtain Falls before your eyes

FOR THOSE WHO DIED ALONE (Ins.)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://5m1k.icelim.biz
OGUZZCN
Süper Kullanıcı
Süper Kullanıcı
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 53
Yaş : 26
Nerelisiniz : Manisa/Soma
Kayıt tarihi : 04/05/07

MesajKonu: Geri: MEZAR KABUL   C.tesi Mayıs 12, 2007 9:18 pm

BİR
TİGRİS (Ins.)

BİR

Ateş toprak hava olmuş
Yağmur olmuş hayat vermiş sana
Kalbin olmuş ruhun olmuş
Aklın olmuş yol göstermiş sana

Bir ömürlük maceranda
Hikayeni anlat bana
Ne anlam verdin sen buna
Ruhunda neler var senin

Korkma ondan bundan
Ne ölümden ne hayattan
Bu dünyada gördüklerinin
Hepsi bir hepsi haktan

Atalarına malum olmuş
Kitap yazmış anlatmışlar sana
İmam rahip rehber olmuş
Yalan yanlış aktarmışlar sana

Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin

İnsanoğlu kendini arar
Dünya döner milim milim
Eğer göçüp gidersen bugün
Yarım kalan işin var senin

Korkma ondan bundan
Ne ölümden ne hayattan
Bu dünyada gördüklerinin
Hepsi bir hepsi haktan

ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE?
Aşık Derdli

Telli sazdır bunun adı
Ne ayet dinler, ne kadı
Bunu çalan anlar kendi
Şeytan bunun neresinde

Abdest alsan aldın demez
Namaz kılsan kıldın demez
Müftü gibi haram yemez
Şeytan bunun neresinde

İstanbuldan çıkar teli
Ardıç ağacından kolu
Be Allah'ın sersem kulu
Şeytan bunun neresinde

Boynuzu yok, kuyruksuzdur
Ayağı da çarıksızdır
Derdli gibi sarıksızdır
Şeytan bunun neresinde

BU ALEMİ GÖREN SENSİN
Söz: Aşık Veysel
Vokal: Hakan Utanhaç

Bu alemi gören sensin
Yok gözünde perde senin
Haksıza yol veren sensin
Yok mu suçun bunda senin
Bu alemi gören sensin

Kainatı sen yarattın
Herşeyi yoktan var ettin
Beni çıplak dışar' attın
Cömertliğin nerde senin
Bu alemi gören sensin

Adem'i sürdün, bakmadın
Cennette de bırakmadın
Şeytanı niçin yakmadın
Cehennemin var da senin
Bu alemi gören sensin

Veysel neden aklın ermez
Uzun kısa dilin durmaz
Eller tutmaz gözler görmez
Bu acayip sır da senin
Bu alemi gören sensin

MEZARKABUL (Ins.)

SIR

Kaybolmuşluk dert olmasın sana
Yönler yalan hep aynı yoldayız
Can bir nefes, yük olmasın sana
Kesme sakın hep aynı daldayız

Uyan aç gözlerini
Ömür biter yol kalır
Uyan aç artık kalbini
Akıl biter sır kalır

Yalnızlığın dert olmasın sana
Bağlanmışız derinden biz bize
Dört bir yanın karanlık olsa da
Bu yalnızlık bölünmüş herkese

Uyan aç gözlerini
Ömür biter yol kalır
Uyan aç artık kalbini
Akıl biter sır kalır

KAM (Ins.)

ÖLÜMLÜ


Dünkü aklın bugün yetmez
Yarın bambaşka bir dünya
Bir sen var o hiç değişmez
Gerçeklerin hep farkında

Yol yakınken düşün biraz
Bir nesildik beraberce
Bir adım git bir adım gel
Kaç yıl kaldı önümüzde

Gör artık, gör artık anla
Ölümlü, ölümlü bu dünya

Düşman olmak mertlik değil
Korkaklığın iradesi
Kurnazlık marifet değil
Aptalların tesellisi

Pişmanlığa tercih etme
Geçmişteki hataları
Yalnız gözyaşların yıkar
Ruhundaki günahları

Gör artık, gör artık anla
Ölümlü, ölümlü bu dünya
Gör artık, gör artık anla
Savaşma artık hayatla

Çok yoruldun dinlen biraz
Misafirsin bu alemde
Etrafını seyret biraz
Fazla kalmazsın belki de
Doğru yanlış gerçek yalan
Farketmiyor aslında
Dünya döner geçer zaman
Hiçbirşey kalmaz ardında

Gör artık, gör artık anla
Ölümlü, ölümlü bu dünya

F.T.W.D.A. (Ins.)http://puratu.org/site/
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://5m1k.icelim.biz
UurH
UURH
UURH
avatar

Mesaj Sayısı : 72
Yaş : 26
Nerelisiniz : Manisa
Kayıt tarihi : 11/05/07

MesajKonu: Geri: MEZAR KABUL   C.tesi Mayıs 12, 2007 9:40 pm

öğğğğğğğğ

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
turanjj
5m1k Çömezi
5m1k Çömezi
avatar

Mesaj Sayısı : 19
Kayıt tarihi : 04/05/07

MesajKonu: Geri: MEZAR KABUL   Paz Mayıs 13, 2007 9:48 am

güzl olmş walla...ama biraz çok deilmi:D
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Zqnzcn
Sitenin abisi
Sitenin abisi
avatar

Mesaj Sayısı : 17
Kayıt tarihi : 07/05/07

MesajKonu: Geri: MEZAR KABUL   Paz Mayıs 13, 2007 10:52 am

çok uzun olmuş ama güzel yaaa.birilerinin işine yarar belki.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
MEZAR KABUL
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
5M1Kya hoşgeldiniz!  :: •• Müzik Dünyası •• :: Müzik muhabbeti-
Buraya geçin: